ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13429145
*
nr 1342 9145
Spegel
130x64 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 21:57:51
1
100 kr
23/8 11:51:22
2
250 kr
23/8 17:26:07
3
250 kr
23/8 17:26:08
2
250 kr (Budbetjänt)
23/8 17:28:27
3
350 kr
24/8 00:46:48
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1342 9145
Spegel
130x64 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 21:57:51 | 1 | 100 kr |
23/8 11:51:22 | 2 | 250 kr |
23/8 17:26:07 | 3 | 250 kr |
23/8 17:26:08 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/8 17:28:27 | 3 | 350 kr |
24/8 00:46:48 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
3240 Spegeltrymå
Empirestil. Höjd: 58+ 170
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:28